Rekabet Kurumu, Roche Müstahzarları hakkında soruşturma açtı..
Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine Roche Müstahzarları Sanayi AŞ hakkında soruşturma açıldı
13 Haziran 2024 - 12:40

Rekabet Kurumu, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin kararı üzerine, ilaç firması Roche hakkında Rekabeti Koruma Kanunu'nun ihlal edilip edilmediğinin tespiti için soruşturma açıldığını duyurdu.

Rekabet Kurumu'nun duyurusu şöyle;

Rekabet Kurulunun, Roche Müstahzarları Sanayi AŞ’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasına yönelik olarak yapılan ön araştırma sonucunda alınan 25.02.2021 tarihli ve 21-10/130-55 sayılı kararı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 8. İdari Dava Dairesinin 21.03.2024 tarihli ve 2023/1084 E., 2024/663 K. sayılı kararı ile iptal edilmiştir.

Mahkemenin iptal kararı üzerine, dosyada yer alan bilgileri ve belgeleri 21.05.2024 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, söz konusu Mahkeme kararının gereğinin yerine getirilmesini teminen, 4054 sayılı Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla Roche Müstahzarları Sanayi AŞ hakkında soruşturma açılmasına 24-23/534-M sayı ile karar vermiştir.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :
Manşetten

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.