TEB, eczane pazarını tehdit eden ilaç firmalarını uyardı..
Diyarbakır’da yapılan TEB 44. Dönem 1. Bölgelerarası Toplantısında konuşan TEB Başkanı Üney, bazı ilaç firmalarının eczane pazarını tehdit eden politika ve ticari girişimleri olduğuna dikkat çekerek, bu firmalara karşı örgütlü güçleriyle karşılık vereceklerini söyledi
7 Haziran 2024 - 00:26

Türk Eczacıları Birliği (TEB) 44. Dönem 1. Bölgelerarası Toplantısı 30 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney açılış konuşmasında sözlerine, 44’üncü dönemin ilk bölgelerarası toplantısını 12 bin yıllık bir geçmişe sahip Diyarbakır’da gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek başladı.

TEB Başkanının beklenmedik çıkışı..   

Konuşmasında Türkiye ilaç pazarı hakkında bildiler de veren Üney konuşmasında;

“İlaç pazarımız, 2028 yılında, 2023 yılı pazarına göre 3,5 kattan daha fazla büyümüş olacak. Yaşanan bu büyümeden eczacının her geçen dönem daha fazla pay alması gerekiyor. Bizler de artan oranda eczacının pay alması için her kanaldan girişimlerimizi artırmaya devam edeceğiz” dedi ve şöyle devam etti:

“Diğer yandan, bazı ilaç firmalarının eczane pazarını açıkça tehdit eden dolambaçlı yöntemlerinin ve uygulamalarının her zaman karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Eczacıları karşısına alan politikaların ve ticari girişimlerin sahiplerini bir kez daha uyarıyoruz. Eczacının refleksini, örgütlü gücünü kimse test etmeye kalkmasın.

Eğer birileri bizlerin ekmeği ile oynamaya göz dikmişse, biz de tüm varlığımızla, tüm örgütlü gücümüzle gereken karşılılığı en net şekilde veririz. Bu da böyle bilinsin.”

“Deprem bölgesindeki meslektaşlarımız için iyileştirmeler talep ediyoruz”

İlaç ve eczacılık alanındaki diğer gelişmelere de dikkat çeken Üney, şunları söyledi;

“Deprem bölgesindeki meslektaşlarımız, çok zor koşullar altında fedakârca görev yapmaya devam ediyorlar. Meslektaşlarımız her türlü olumsuz koşula rağmen memleketlerine sahip çıkıyorlar. Onlar her türlü güçlüğe rağmen yaşadıkları şehri terk etmiyor, hastalarına hizmet sunmaya devam ediyorlarsa bizim de onlara sahip çıkmamız gerekiyor.

Dolayısıyla deprem bölgesinde görev yapan meslektaşlarımız için başta SGK Protokolü olmak üzere özel iyileştirmeleri talep etmeye devam ediyoruz. Yeni Protokol sürecinde de bunun takipçisi olacağız.”

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :
Manşetten

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.