TEB Yardımlaşma Sandığı kredileri yeniden açıldı..
TEB, Yardımlaşma Sandığınca eczacılara kullandırılacak kredi faiz oranlarının revize edilerek, kredi desteğinin tekrar sağlandığını duyurdu
8 Mayıs 2024 - 20:41

Türk Eczacıları Birliği (TEB), kredi desteğinin tekrar sağlandığını ve ekonomik koşullar ve Yardımlaşma Sandığı kaynaklarının kullanımı dikkate alınarak, eczacılara kullandırılacak kredi faiz oranlarının revize edildiğini açıkladı.

T. İş Bankası tarafından kullandırılacak olan kredilerin kredi kullandırım aylık faiz oranı yüzde 4,70; Sosyal Yardım Kredisinde tüm vadelerde ise yüzde 4,75 faiz oranı ve sigortalı olarak güncellendi.

TEB’in duyurusu şöyle;

TEB Yardımlaşma Sandığı Kredi Faiz Oranları Güncellendi

Bölge Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına   

TEB Yardımlaşma Sandığımızca, banka aracılığıyla üyelerimize kullandırılan kredilere ara vermek durumunda kalmıştık.

Ekonomik koşullar ve Sandık kaynaklarımızın kullanımı dikkate alınarak, meslektaşlarımıza kullandırılan kredi faiz oranları revize edilmiş olup, kredi desteğimiz tekrar sağlanmıştır.

T. İş Bankası tarafından kullandırılacak olan kredilerin kredi kullandırım aylık faiz oranı yüzde 4,70; Sosyal Yardım Kredisinde tüm vadelerde ise yüzde 4,75 faiz oranı ve sigortalı olarak güncellenmiştir.

Talep edilen kredilerde; SGK ödemesini Türkiye İş Bankası aracılığıyla alan meslektaşlarımızdan Kullandırılan kredinin binde 2,5'u kredi tahsis ücreti, SGK ödemesini başka bankalardan alan meslektaşlarımıza ise kredi tahsis ücretine ek olarak binde 7,5 kredi kullandırım ücreti alınacaktır.

Talep edilen krediler, Türkiye İş Bankası aracılığıyla kullandırılacaktır. Bankaya iletilen kredi kullandırım talimatının süresi, 1 ay olup; 1 ay içinde kullanılmayan krediler değerlendirilmeyecektir.

Ecz. Uğur Elik / Sayman

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.