Wegovy ve Ozempic kullanıcılarına Nestle’den 5 dolara pizza ve sandviç
Gıda firmaları, zayıflama ilaçları nedeniyle satışlarının düşeceği endişesiyle, bu ilaçlara eşlik edecek ürünler üzerinde çalışmaya başladı. Nestle de bunlardan biri olarak 5 dolarlık yeni bir dondurulmuş pizza ve proteinle zenginleştirilmiş makarna serisini ABD’de pazarlayacak
22 Mayıs 2024 - 00:14

Nestle, kilo vermek için Wegovy veya Ozempic gibi ilaçları kullanan kişiler için özel olarak tasarladığını söylediği 5 dolarlık yeni bir dondurulmuş pizza ve proteinle zenginleştirilmiş makarna serisini Amerika Birleşik Devletleri'nde pazarlayacak.

DiGiorno pizzasını ve Stouffer's yemeklerini büyük marketlere satan dünyanın en büyük gıda şirketi, GLP-1 agonistleri adı verilen son derece popüler iştah bastırıcı ilaçları alan insanlar için daha fazla protein, demir ve kalsiyum içeren yeni ürünler geliştirdiğini söyledi.

Nestle ABD'nin yemek bölümü başkanı Tom Moe, yeni bir marka olan Vital Pursuit'teki yemekleri, ilaç kullanımlarını potasyum ve C vitamini gibi “doğru beslenme - yüksek protein, iyi lif, doğru mineraller” ile tamamlamak isteyen insanlar için “gıda çözümleri” olarak sunacaklarını söyledi.

Ekim ayında süpermarket raflarında yerini alacak olan ürünlerin fiyatı 4.99$ ve altında olup, Target'ta 4.79$'a satılan DiGiorno dört peynirli kişisel tava pizzadan biraz daha pahalı olacak.

En büyük markaları KitKat çikolataları ve Nescafe kahvesi olan Nestle, geçtiğimiz yıl GLP-1 ilaçlarına eşlik eden ürünler üzerinde çalışmaya başladı. Moe, "Bu konuda gerçekten hızlı ilerledik" dedi.

Bazı yatırımcılar açlık bastırıcı ilaçlar nedeniyle gıda şirketlerinin satışlarını kaybedeceğinden endişe ediyordu. Ancak Nestle ve Conagra gibi şirketlerin yöneticileri, ilaçların kurutulmuş et, patlamış mısır ve dondurulmuş yemekler gibi ürünleri sunmak için yeni bir fırsat sunduğunu düşünüyor. Mondelez yöneticileri, atıştırmalık barlarının GLP-1 hastalarının diyetine mükemmel bir şekilde uyduğunu söyledi.

Kaynak için tıklayınız

Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Bu sayfadaki yazıların tüm hakları ilackonusu.com.tr'ye aittir.

"www.ilackonusu.com.tr" biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla (link verilerek) içerik kullanılabilir.

Açık kaynak göstermeden (link vermeden) yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.